Facebook bije się w piersi. Wyciek danych był większy niż zakładano

By in
Facebook bije się w piersi. Wyciek danych był większy niż zakładano

Wyciek danych z Facebooka był znacznie większy niż zakładano pierwotnie. Amerykański gigant podał, że do firmy Cambridge Analytica trafiły dane około 87 milionów użytkowników serwisu. Wcześniejsze szacunki mówiły o 50 mln użytkowników.

Mike Schroepfer, dyrektor ds. technologii, poinformował we wpisie na oficjalnym blogu firmy, że większość z 87 milionów osób, których dane wyciekły, pochodzi z terenu Stanów Zjednoczonych. Facebook poinformował również o zmianach w ustawieniach prywatności.

Afera z wyciekiem danych
19 marca akcje socialowego giganta taniały nawet o 7 proc. po tym, jak „The Observer” poinformował o wycieku danych kilkudziesięciu milionów użytkowników do firmy analitycznej Cambridge Analytica, zatrudnionej przez sztab Donalda Trumpa w trakcie kampanii prezydenckiej w 2016 r. Problem polega na tym, że jak ustalili z kolei dziennikarze telewizji Channel 4, firma doradcza Cambridge Analytica (CA) proponowała potencjalnym klientom usługi polegające na szantażowaniu politycznych rywali i rozpowszechnianiu fałszywych informacji, aby zaszkodzić ich reputacji.

źródło:/businessinsider.com.pl/