Marek Rolewicz

Marek Rolewicz

CISM (Accreditation Austria), Auditor, IOD, Trener, członek European Organization for Quality

PROFILE

Marek Rolewicz

Ekspert ochrony danych osobowych i praw na dobrach niematerialnych, certyfikowany manager i audytor bezpieczeństwa informacji ISO 27001, specjalista analizy ryzyka  i compliance, wykładowca i trener szkoleń z 19 letnim doświadczeniem (1500 h szkol.).

Praktyk – od 2001r. pierwsze doświadczenia zdobywał : w Polskim Radio S.A. w Warszawie oraz w największej rządowej agencji płatniczej UE w departamentach i biurach: bezpieczeństwa, kontroli wewnętrznej, audytu systemów informatycznych, a od 2019 r. zarządzał ochroną danych w jednej z największych grup kapitałowych rynku finansowego inwestującej w portfele wierzytelności. W ramach stałej współpracy wykonywał czynności audytowe, doradcze, ABI, IOD m.in dla rynku nieruchomości, branży IT, e-commerce, administracji publicznej, służby zdrowia, spółek miejskich, transportu publicznego, logistyki i spedycji. Był członkiem rad nadzorczych w spółkach w z branży rynku hurtowego oraz komunikacji miejskiej.

Ukończył 4 kierunki studiów podyplomowych  (audyt finansów, zarządzanie bezpieczeństwem informacji, wycena nieruchomości, pośrednictwo w obrocie nieruchomościami), wpisany na Krajową Listę Profesjonalnych Audytorów i Kontrolerów Wewnętrznych Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej, autor publikacji z tematyki ochrony danych osobowych. Dyrektor w firmie Rolewicz Data Protection.