Gra komputerowa, która kopie kryptowaluty

By in ,
Gra komputerowa, która kopie kryptowaluty
Specjaliści ds. bezpieczeństwa firmy G DATA Software odkryli grę, która wykorzystuje komputery użytkowników do kopania kryptowalut. Abstractism gra dostępna na platformie Steam, to z pozoru idealny produkt. Nie obciąża procesora, a twórcy chwalą się, że system dźwięku w grze ASRM (Autonomous Sensory Meridian Response), może przyprawić o ciarki na plecach.

W rzeczywistości nie wygląda to tak pięknie. Gra nie ma być dla nas narzędziem rozrywki, a ukrytą kopalnią Monero, drugiej, co do popularności kryptowaluty.

Zaraz po uruchomieniu gry użytkownik zauważy maksymalne wykorzystanie procesora – mówi Łuksza Nowatkowski Dyrektor IT G DATA Software – zaraz po tym przyjdą zwiększone rachunki za prąd. Oszustwo jest sprytnie przygotowane, ponieważ twórcy gry chwalą się, że ich produkt nie obciąża komputera ze względu na ograniczone właściwości graficzne.

Jakby tego było mało twórcy próbują okradać graczy w inny sposób. Przedmioty które można nabyć w grze bardzo przypominają te używane w zupełnie innej produkcji Team Fortress 2. Kupujemy, więc coś, czego nie możemy użyć.

Zaraz po zgłoszeniu nadużyć przez specjalistów G DATA Steam usunął grę ze swoich serwerów. Hasłem reklamowym gry było „There is no Game Over”. Jeśli nasz komputer za jej pomocą zaczął kopać kryptowaluty, to hasło to jest jak najbardziej wiarygodne i prawdziwe.

Źródło:/Informacja prasowa – G Data/