Przepisy o RODO surowe także dla Kościoła. Duchowni już kombinują jak ominąć prawo

By in
230
Przepisy o RODO surowe także dla Kościoła. Duchowni już kombinują jak ominąć prawo

Od 25 maja każda firma, która świadczy usługi na terenie Unii, będzie zobowiązana do przestrzegania europejskiego prawa dotyczącego ochrony danych osobowych. Nowe przepisy nie ominą Kościoła. To nie podoba się duchownym.

Niektórzy sądzą, że dane osobowe są dziś “cenniejsze niż złoto”, a kto posiada informacje o miejscu zamieszkania osoby, jej zainteresowaniach czy nawykach konsumenckich – ma władzę.

Nie wszyscy zdają sobie jednak z tego sprawę. Pokazała to tzw. afera Cambridge Analityca, kiedy na jaw wyszło, że firma miała korzystać z danych 50 milionów użytkowników Facebooka. Miała je wykorzystać do kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku.

Unijne rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych wymaga jednak, aby Polska od 25 maja br. dostosowała się do nowych przepisów. Instytucją, która spod nadzoru Generalnego Inspektora Danych Osobowych, chce się wymknąć jest Kościół. On również przechowuje bardzo cenne informacje o parafianach, m.in. datę urodzin, chrztu, ślubu, chrztu dziecka czy zgonu.

źródło:/money.pl/

54321
(0 votes. Average 0 of 5)